• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali w dniu dzisiejszym przeszkoleni ramach akcji „Mój smartfon, mój mały świat”. Zajęcia przeprowadzili pani Bożena Stańczak- Rydz i pan Dariusz Wierzbicki z Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i dostarczyło nam wiele pożytecznej wiedzy, za co serdecznie dziękujemy. 
Amelka Ledwoń z klasy 3 c wykonała piękny, jesienny obrazek z podziękowaniem i wręczyła go wspólnie z koleżankami z klasy naszym gościom.
Obejrzeliśmy bajkę edukacyjną i dowiedzieliśmy się jak unikać zagrożeń podczas korzystania z internetu.
Dyskutowaliśmy o wirusach, możliwości podszywania się nieznanych osób pod rówieśników oraz o zjawisku hejtu w Internecie. Nauczyliśmy się również jak możemy rozpoznać cenę SMS Premium.
Poznaliśmy zasadę działania "starych" telefonów oraz urządzeń do łączności "polowej", bez prądu, przewodów i sygnału satelitarnego.
Na koniec otrzymaliśmy Certyfikaty oraz prezenty i ulotki z ważnymi informacjami dot. bezpieczeństwa w sieci telefonicznej i internetowej.
                                                                                                                                                                                          Elżbieta Bekier
Copyright © 2023. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube