• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej uroczej zabawki i obchodzony jest 25 listopada, ale w Głuchołazach świętowaliśmy dzisiaj, tj. 24 listopada - w piątek już po raz IX

W naszej szkole  był to dzień bardzo wesoły. Dzieci z klas młodszych przyszły do szkoły ze swoimi małymi i dużymi pluszowymi misiami i zostały powitane na filii piosenką "Szare misie". Piosenka ta porwała wszystkich do wspólnej zabawy.

Następnie odbyły się lekcje w klasach: 1a, 2a, 3a i 3b, będące  realizacją ogólnopolskiego projektu "Pomysłowy rok" - "Czy misia można spotkać w lesie?". W ramach tego bloku tematycznego dzieci obejrzały film edukacyjny "Czy niedźwiedzie mocno śpią?" i prezentację "Czy misia można spotkać w lesie?" i na ich podstawie poznały życie niedźwiedzi oraz różnice między misiem a niedźwiedziem.

Frajdę sprawiło im wykonanie i mierzenie łapy zwierzęcia w porównaniu ze swoją dłonią oraz kodowanie misia.

Po tak twórczej i kreatywnej pracy wszyscy najmłodsi uczniowie szkoły spotkali się na korytarzu przy wspólnych piosenkach i zabawach o misiu. Na koniec zaśpiewali jubilatowi "Sto lat".

Dodatkowo w ramach pracy metodą CLIL uczniowie klasy 1a uczyli się piosenki o misiu po angielsku.

Dwie klasy 1b i 3c zostały zaproszone na obchody Święta Misia organizowane w CK przez bibliotekę.

Klasa 1b zaprezentowała się na scenie ze znakomitym występem artystycznym przeplatanym wierszami, piosenkami, układami tanecznymi i  popisem gimnastycznym dwóch dziewczynek, które wykonały szpagat. Klasa 3c dzielnie towarzyszyła swoim koleżankom i kolegom i dodawali im odwagi.

Przygotowania do obchodów tego święta trwały już od miesiąca.

Klasy pierwsze uczestniczyły w ciekawej lekcji bibliotecznej o misiu prowadzonej przez panią Małgosię Osiadły z biblioteki dziecięcej przy CK. Liczna grupa uczniów wykonała prace plastyczne na konkurs "Miś i przyjaciele z bajek".

 

6 uczniów zostało nagrodzonych: I miejsce Justyna Wiśniewska  7 a,

II miejsce Michał Zapała 7 b,

wyróżnienie: Rafał Pietrzak 2 a, Aleksandra Łukaszewska 4 d, Emilia Gancarz 7 b i Emilia Brzezińska 7 a.

Wyróżnionym uczniom gratulujemy!

W tym dniu bawiła się cała szkoła, bo również uczniowie klas starszych i nauczyciele przynieśli swoje ulubione pluszowe misie.

 

Dzień ten dostarczył wszystkim wiele zabawy, radości, a rodzice przypomnieli sobie swoje dzieciństwo i zapomniane przytulanki.

Jedna z mam z klasy 2a odnalazła i przyniosła do szkoły stare wydanie "Kubusia Puchatka", które otrzymała na zakończenie klasy 0 w 1988 roku.

M. Konieczna i J. Midor

Copyright © 2023. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube