• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole był wesoły i kolorowy. W tym dniu wielu uczniów, ze wszystkich klas, wyglądało inaczej nić zwykle. Było bardziej kolorowo i kwieciście. Nawet chłopcy przystrojeni byli w różnokolorowe kwiaty.

 W klasie I b, wszyscy uczniowie, łącznie z wychowawczynią p. Agnieszką Podkowską, zamienili się w piękne, barwne kwiaty oraz wykonali bajeczne portrety Pani Wiosny. Również w tym dniu uczniowie tej klasy uczcili bardzo ważne święto - Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W klasie III c każdy uczeń zrobił kolorowy gaik, z którym później wyruszył na wesoły i kolorowy korowód ulicami miasta. Uczniowie ze śpiewem na ustach wręczali przechodniom wiosenne tulipany. Na koniec wychowawczyni p. Joanna Rogalska, zaprosiła wszystkich na "Wiosenne frytki". Również w szczególny sposób uczciła ten dzień klasa VII b. Pod opieką pani Joanny Szczeblowskiej uczniowie zrobili "słodkie" kwiatuszki, które później, z czarującym uśmiechem, wręczali uczniom, nauczycielom i napotkanym osobom. Uczniowie klasy I a i II a pojechali w tym dniu na wiosenną wycieczkę i na pewno zdadzą nam dokładną relacje z tego niezwykłego wydarzenia. Dzięki rodzicom i uczniom ten dzień był cudowny i ciepły, był również zapowiedzią pięknych wiosennych dni :)


Elżbieta Bekier

Copyright © 2019. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube