• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Relacja filmowa i fotograficzna tylko w części obrazuje fantastyczną atmosferę tego wydarzenia. Wydarzenia, które przyciągnęło tłumnie dzieci, młodzież i rodziców.

Po raz pierwszy gościliśmy społeczność z zaprzyjaźnionej Publicznej Szkoły im. Józefa Wybickiego w Staniszewie na Kaszubach. Nasi goście specjalnie dla nas przygotowali piękny program artystyczny o charakterze kaszubskim. Żadne słowa nie są w stanie opisać emocji , jakie towarzyszyły nam przy odbiorze tej prezentacji. Była na pewno oryginalna i cudownie zaprezetowana. W trakcie Dnia Sportu uczniowie musieli zaliczyć kilkanaście konkurencji, a potem odbyło się losowanie nagród i oczywiście nagrody głównej - roweru, który w tym roku wygrała Nikola Kot z klasy VI b. Wszystko to przy słodkim poczęstunku, grillu innych smakołykach. Mnóstwo, mnóstwo atrakcji, co można zobaczyć w relacji filmowej i fotograficznej i Bardzo dziękujemy za wsparcie i dofinansowanie Naszym Kochanym Sponsorom :

Rada Rodziców przy PSP2
Alior Bank Partner - pani Katarzyna Ostrowska
Centrum Informacji Turystycznej
Andrzej Nikandrow
Wodociągi Głuchołazy
Sklep mięsny KOPYTKO
Sklep Rabat Lubaś
Dorota Pępek - Piekarnia Nowy Świętów
Andrzej Macjon
Ireneusz Prętki
Piekarnia Jarnołtówek- Violetta Konieczna
Mariusz Sysak
Allianz
Policja
Straż Pożarna

Prezentacja artystyczna naszych gości z Kaszub 

   Dzień Sportu 2019

Belgijka- wsólny taniec z naszymi gośćmi z Kaszub

Wyścigi rzędów : goście - nauczyciele - rodzice - uczniowie

Foto- żródło: Pan Ireneusz Prętki

Facebook PSP2 Głuchołazy

Elżbieta Bekier

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube