• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

W dniu 13 czerwca gościliśmy naszej szkole wyjątkową osobę- Pana Marka Michalaka, od 2018 roku Honorowego Obywatela Głuchołaz, byłego Rzecznika Praw Dziecka oraz Przewodniczącego Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Nasz Gość przybył do nas w towarzystwie Pani Aleksandry Furman, Inspektora Wydziału Oświaty w Głuchołazach i Dyrektora Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu – Pana Jana Ćwieka. Pan Marek zauroczył wszystkie dzieci swoją osobowością i niezwykłą charyzmą. Na początku dzieci przywitały Gości hymnem Orderu Uśmiechu, po czym uczniowie klas: II, Va i Vb oraz VIa zaprezentowali przedstawienie pt. BAŚŃ O PRAWACH DZIECKA przygotowaną pod kierunkiem Pani Agnieszki Podkowskiej. Po pięknym i pouczającym wystąpieniu uczniów zaprezentowaliśmy film animowany o prawach dziecka z dedykacją dla Pana Marka Michalaka, stworzony przez uczniów z klasy IVb i członków Kola Filmowego pod kierunkiem Pani Magdy Nogaj. Potem Kasia Wiśniewska podarowała Panu Markowi obraz namalowany przez jej siostrę Justynę. Na koniec debata i wiele pytań do Pana Marka. Zakończyliśmy niespodzianką w postaci słonecznego torta, który przygotowała dla nas Pani Justyna Muszyńska, za co serdecznie dziękujemy. Był słoneczny i przepyszny. Całe spotkanie skończyło się w przesympatycznej i słodkiej atmosferze :)

Film " Mam Prawo być "  zrealizowany przez uczniów, z dedykacją dla Pana Marka Michalaka

Elżbieta Bekier
Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube