• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

Jak co roku w naszej szkole odbył się Konkurs English Karaoke Songs była to już XI jego edycja. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne przy jednoczesnym propagowaniu nauki języka angielskiego poprzez śpiew.

Konkurs miał również na celu promowanie nowych talentów wokalnych oraz kształtowanie umiejętności radzenie sobie ze stresem podczas występu. Uczniowie mogli realizować swoje ambicje i marzenia jak również spróbować swoich sił na scenie.

Do konkursu zgłosiło się 13 uczestników:

Martyna Kumala, Wiktoria Paszkowska , Oliwia Jaworska , Milena Graca, Misiorek Szymon, Amelia Niemiec, Martyna De Cao, Kacper Piesiak , Bianka Piasecka, Aleksandra Bukowiec, Anna Uchmanowicz, Krzysztof Knysz

Konkurs prowadziły uczennice klasy VII B:

Aleksandra Prostak oraz Karolina Nogaj

Po zakończeniu części wokalnej po długiej naradzie jury w składzie p. Maciej Grubiak, p. Agnieszka Padkowska oraz Stanisław Gawlik z klasy VIIIb ogłosiło werdykt

I miejsce zajęła Martyna Kumala z klasy VIIb w sentymentalnej piosence "Mad World"

I miejsce zajęła Oliwia Jaworska z klasy Va śpiewając przebój "Happy"

II miejsce Kacper Piesiak z klasy VIII b za wykonanie piosenki " Giant"

II miejsce Krzysztof Knysz z klasy VIIIa śpiewajac "Say something"

III miejsce zajęła Wiktoria Paszkowska z klasy VIa utworem „Unconditionally

Jury postanowiło również wyrożnić Amelia Kisiel z klasy VIb która zprezentowała piosenkę „ One day”

Panie nauczycielki A. Jarzycka i H. Gospodarczyk nauczycielki języka angielskiego wręczyły uczestnikom nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy i zapraszamy już za rok.

Alicja Jarzycka

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube