• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

W ten niezwykle upalny dzień- 19 czerwca, na boisku szkolnym odbył się uroczysty apel podsumowujący miniony rok szkolny 2018/2019. Na wstępie, Dyrektor Szkoły Tomasz Łacny w swoim wystąpieniu podsumował kończący się rok szkolny.

W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na wkład pracy nauczycieli, zaangażowanie uczniów w naukę i życie społeczności szkolnej. Podziękował też pracownikom obsługi i administracji, którzy zawsze służyli nam pomocą. Zgromadzonym życzył udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji i miłego wypoczynku. Potem nadeszła najbardziej oczekiwana przez wszystkich część uroczystości – nagrodzenie uczniów wyróżniających się w nauce. Uczniowie, którzy zostali wyróżnieni za najlepsze wyniki w nauce mają pamiątkowe zdjęcie wychowawcą klasy. Najwyższą średnią w szkole uzyskały uczennice: Oliwia Kanarska i Otylia Oraczewska z klasy IV b. Brawo !!! Uczniowie - Laureaci konkursów wojewódzkich i powyżej oraz uczniowie ze 100% frekwencją otrzymali nagrodę finansową - STYPENDIUM DYREKTORA SZKOŁY. Brawo !!!
Kolejny rok szkolny za nami. Wyzwania, które postawi przed nami nowy rok szkolny 2019/2020 poznamy dopiero we wrześniu. Teraz odpoczywajmy, bawmy się, poznawajmy interesujących ludzi i zachwycające miejsca w Polsce i na świecie. Nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie własnym oraz innych, tak by we wrześniu w zdrowiu i pełni energii spotkać się na apelu rozpoczynającym nowy rok szkolny.
Do zobaczenia we wrześniu !


Pożegnanie klas ósmych

Komers absolwentów PSP2 W GŁUCHOŁAZACH 2019 "Polonez"

Życzenia od nauczycieli dla Ósmoklasistów

Elżbieta Bekier

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube