• 1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Jesteśmy „SZKOŁĄ Z KLASĄ” i „SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY”. • Pracują u nas „NAUCZYCIELE Z KLASĄ”. • Bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu • Częste wyjazdy na lekcje muzealne i zajęcia w terenie. • Ciekawe wycieczki przyrodniczo–dydaktyczne na terenie kraju i zagraniczne • Duża sala sportowa z profesjonalnym wyposażeniem. • Nasi uczniowie uczą się pływać już od klasy pierwszej.
 • 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Przygotowujemy uczniów do licznych konkursów przedmiotowych już od klasy pierwszej. • Praca z wysoko wykwalifikowaną kadrą przynosi znaczne sukcesy (Tylko w dwóch ostatnich latach, nie wspominając lat poprzednich, zdominowaliśmy w 95 % wszystkie gminne konkursy przedmiotowe i Turnieje BRD, zakończone w większości awansem do etapu powiatowego lub wojewódzkiego…)
 • 3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Rozwijanie zdolności plastycznych – koło zajęć manualnych, koło plastyczne, • Rozwijanie zdolności wokalnych - udział w festiwalach • Rozwijamy zdolności dziennikarskie- redagowanie gazetki BUDA 2. • Indywidualne zajęcia terapeutyczne: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, surdopedagogiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia zajęciowa. Prowadzone są w profesjonalnych gabinetach.
 • 4 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  Rok 2012/13 –PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE (na ok.400 szkół) we współzawodnictwie Sportowym Szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych !!! Pozostałe lata - pierwsza dziesiątka • Dbamy o osiąganie sukcesów przez wszystkich uczniów! • Rozwijanie zdolności matematycznych już od klasy1- innowacje pedagogicznych – Matematyka Innego Wymiaru, Ortograffiti i inne.
 • 5 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego - Głuchołazy
  • Co roku organizujemy FESTYNY, DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA • Bardzo liczna grupa naszych uczniów zdobywa czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. • W naszej szkole działa Klub Turystyki Pieszej współpracujący z Klubem KTUKOL, w ramach którego uczniowie zdobywają odznaki turystyczne. • Organizujemy wyjazdy na „Zielone szkoły”
baner

Szkolne wydarzenia

W dniu 27 września odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość. Dzień Patrona Szkoły- Józefa Wybickiego i Pasowanie dzieci z klas pierwszych na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem Dyrektora Szkoły pana Tomasz Łacnego, który powitał wszystkich zebranych i skierował gorące słowa do pierwszoklasistów. Na uroczystości mieliśmy wielką przyjemność gościć Naczelnik Wydziału Oświaty w Głuchołazach- p. Krystynę Kubiszyn oraz Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej- p. Kamila Bortniczuka, który w tym ważnym dniu zapragnął osobiście przywitać swojego syna, jego kolegów i koleżanki w gronie uczniów. Pogoda popłatała nam troszkę figla, ale na szczęście nie popsuła nam humorów. Program artystyczny, który uchylił kulisy powstawania hymnu polskiego  przygotowali uczniowie z klas siódmych, a uczniów klas pierwszych, pięknym programem artystycznym przywitali w progach szkoły uczniowie klas drugich. Po uroczystym ślubowaniu, Dyrekcja i zaproszeni goście oficjalnie dokonali aktu ślubowania. Pierwszaki swój pierwszy szkolny egzamin zdały na szóstkę i zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów PSP2.
 Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Nie zabrakło też upominków i słodkości od koleżanek i kolegów z klas II oraz od rodziców. Po oficjalnej uroczystości odbył się festyn. Oprócz  wielu występów artystycznych nie zabrakło oczywiście domowych wypieków, sałatek i smakołyków z grilla, które przygotowała Rada Rodziców przy PSP 2, za co serdecznie dziękujemy. Na koniec, aby tradycji stało się zadość, rozegrano wyścigi rzędów między uczniami, rodzicami i nauczycielami. Tym razem wygrali nauczyciele. Brawo !!!

Dziękujemy wszystkim za fantastyczną zabawę i atmosferę. Dzień pasowania był pełen wzruszeń i z pewnością na długo zapadnie w pamięci każdego pierwszaka.


Elżbieta Bekier

Copyright © 2020. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach Rights Reserved.


Facebook youtube